Лидерът на Има такъв народ Слави Трифонов обяви, че срокът за кандидатстване в новата инициатива за подкрепа на млади български таланти се удължава. Проектът цели да даде шанс на деца с изявени способности да получат обучение в престижни училища по изкуства в чужбина.
Преди около десет дни Трифонов представи инициативата, насочена към откриване и развитие на млади таланти в областта на изкуствата. Заради големия интерес към програмата срокът за кандидатстване ще бъде удължен.
Преди минути той съобщи следното:
„Скъпи приятели,
Поради засиления интерес и множеството въпроси, свързани със стипендиите, с колегите взехме решение да удължим срока за записване до 10 май (неделя).
Молим всички желаещи да изпращат необходимата информация, а именно:
- имена, възраст и училище, в което детето учи в момента;
- видеоматериали, представящи уменията на детето (самостоятелни изпълнения или изпълнения от концерти);
- художествени произведения (снимки или видеа);
- лично мотивационно видео на детето.
Изпращайте своите кандидатури директно на:
. Очакваме ви с нетърпение! Благодаря на всички, които вече се записаха!“
Инициативата има за цел да даде възможност на талантливи български деца да развият своите способности и да получат достъп до обучение в престижни художествени училища извън страната.
