Джесика Прат превзе София: Вечер на триумфално белканто

Софийската опера и балет се превърна в епицентър на световното оперно изкуство. Една от най-ярките звезди на съвременната сцена, сопраното Джесика Прат, подари на българската публика изживяване, което тепърва ще се обсъжда като исторически момент за културния живот в столицата.

Сцената оживя под звуците на виртуозното белканто, представено от Прат с лекота, която оставя слушателите без дъх. Техническото съвършенство и емоционалният заряд, с които тя изпълни най-сложните арии от италианския репертоар, доказаха защо тя е сред най-търсените артисти на световни сцени като „Ла Скала“ и „Метрополитън“.

Зад успеха на концерта стоеше и диригентската палка на маестро Джампаоло Бизанти. Взаимодействието между оркестъра и солистката създаде атмосфера на пълна хармония, която пренесе присъстващите в ерата на златните оперни традиции.

Финалът на вечерта бе белязан от истинска еуфория. Зрителите в залата изразиха своето възхищение с десетминутни аплодисменти на крака. Енергията беше толкова завладяваща, че Джесика Прат се завърна на сцената за два допълнителни биса, превръщайки официалното събитие в личен празник за всеки ценител в залата.

Успехът на гостуването е поредното признание за високото ниво на Софийската опера и балет. Самата певица не скри удоволствието си от акустиката на залата и топлия прием на българските почитатели, оставяйки след себе си спомен за една незабравима музикална вечер.

Източник: standartnews.com

Leave a Reply