Дързък обир в Хасково: 18-годишен нападна баба на улицата, но НЕ повярва какво му се случи!

18-годишен младеж бе задържан след извършен грабеж в град Хасково. Сигнал за престъплението е подаден в местното полицейско управление на 1 май от потърпевша 70-годишна жена, съобщават от органите на реда.

Пред разследващите жертвата споделила, че малко по-рано същия ден е била нападната от непознато лице на улица „6 септември“. Нападателят я съборил на земята със сила и издърпал дамската ѝ чанта.

Според описанието на жената, в чантата са се намирали 50 евро, мобилен телефон и други лични вещи. Смел 47-годишен мъж станал неволен свидетел на инцидента и незабавно започнал да преследва извършителя.

При бягството си 18-годишният младеж захвърлил откраднатата чанта. Мъжът я върнал на собственичката, като установил, че от нея не липсва нищо, след което съдействал на пострадалата да подаде официална жалба в полицията.

В резултат на проведените оперативно-издирвателни действия служителите на МВР са установили и задържали извършителя. На младежа е повдигнато обвинение, а с прокурорско постановление той е оставен в ареста за срок до 72 часа. Работата по образуваното досъдебно производство продължава.

Източник: petel.bg

Leave a Reply